facebook twitter menu close search

Hasiči Protivanov

Aktuality

 

05. 07. 2020: Dnes proběhla každoroční mše za svatého Floriána a současně za Cyrila a Metoděje. Děkujeme sborům 6-tého okrsku za hojnou účast.

04. 05. 2020: Z důvodu vládního opatření proti zamezení šíření koronaviru je tradiční mše za svatého Floriána přesunuta na nový termín, a to na neděli 5. 7. 2020 v 10:30 hodin, v protivanovském kostele. Děkujeme za pochopení. 

Alexandr Ptáčník, starosta SDH Protivanov

30. 04. 2020: Přátelé a kamarádi. Oželte letos oslavy pálení čarodějnic. Berte v potaz vládní omezení v návaznosti na boj proti COVID, ale hlavně mějte na paměti, že letošní rok je opravdu extrémní sucho. I malý táborák, ať už v přírodě nebo doma na zahradě, se může rychle vymknout kontrole. Všechny ty požáry trávy a lesů měli hodně společného na začátku, a to: "Co blbneš, to nemůže nic udělat, vždyť tak to dělám vždycky"... Ať jde o odhozený vajgl, vypalování trávy, pálení klestí i odpadu nebo opékání špekáčků. Všichni ti "viníci" na začátku "věděli", že to přece nic neudělá.. I pokud máte máte po ruce zrovna dnes parkoviště minimálně pro 6 hasičských cisteren, paletu chlazeného nealkopiva a 50 špekáčků - děkujeme, ale necháme to raději na příští rok, co myslíte 

27. 04. 2020: Prostředníctvím zřizovatele naší jednotky jsme využili grantového programu Nadace ČEZ na podporu boje proti COVID-19 - Krizová pomoc, a získali jsme 45 000,- Kč. Pořizujeme z nich generátor ozonu, 5 jednorázových protichemických obleků, 2 celoobličejové ochranné masky, 10 filtrů a 2 redukce, abysme mohli filtry použít i s maskami našich současných dýchacích přístrojů.. Čekáme už jen na dodání. Veškěré tohle vybavení je použitelné nejen teď v boji proti COVID, ale i do budoucna pro zásahy za přítomnosti chemických, biologických či jinak nebezpečných látek.. Děkujeme Nadace ČEZ, EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ

12. 04. 2020: Kvůli závadě na převodovce naší CAS T-148 jsme museli demontovat celou nástavbu vozidla.. V těchto dnech probíhá nutná oprava převodovky. Za pomoc a možnost využít manipulační jeřáb děkujeme družstvu Taurus Protivanov.

24. 02. 2020: Mnohokrát děkujeme všem zúčastněným, kteří nám pomohli zorganizovat letošní masopustní průvod, a také za krásné masky, které si letos připravili. Poděkování patří rovněz i všem občanům Protivanova, kteří pro nás připravili skvělé pohoštění. Ještě jednou ze srdce, děkujeme ! :-)

Pár fotografií z průvodu pro Vás máme v naší galerii.

21. 02. 2020: Vybavení stále rozšiřujeme... Na konci roku 2019 jsme pořídili z účelové dotace MV-GŘ Hasičský záchranný sbor ČR poskytnuté prostřednictvím Olomoucký kraj AED defibrilátor. Ten může pomoci zachránit lidské životy nejen u dopravních nehod, ale pomůže třeba i u náhlých kolapsů v našem nejbližším okolí... Je umístěn v naší CAS Scania a od teď s námi jezdí na každou mimořádnou událost, aby byl vždy po ruce. Děkujeme.